spot_img
spot_img

Top 5 ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΠΑΣ Γιάννινα: Λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά ελπίζει…

Σε ένα ματς με πολλές αλλαγές συναισθημάτων ο ΠΑΣ Γιάννινα γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ στη νέα Φιλαδέλφεια (Αγία Σοφία– ΟΠΑΠ Αρένα). Οι Γιαννιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Σιμάνσκι όμως κατάφεραν να αντιδράσουν και να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τα γκολ των Σομποτσίνσκι (35’) και Τζίμα (45’).

Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε με δύο γκολ του Πόνσε (69’, 79’) και ένα γκολ του Λιούμπισιτς στο 74’.

Πλέον ο “Άγιαξ” της Ηπείρου χρειάζεται μόνο νίκη, την Κυριακή 3 Μαρτίου στις 19:30 στους Ζωσιμάδες, στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου απέναντι στον Ατρόμητο, για να ξεφύγει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας αλλά και για να αποκτήσει θετική ψυχολογία εν όψει των play-out του πρωταθλήματος.