Με τη θερμοκρασία να φτάνει το μεσημέρι της Κυριακής στους 30 βαθμούς Κελσίου, δροσιά στα παράλια αναζήτησαν οι Θεσπρωτοί και όχι μόνο. Παρόλο που βρισκόμαστε στα μέσα Απριλίου, η κίνηση στις παραλίες θυμίζει τους πρώτους μήνες του καλοκαιριού.
![](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/04/igoumenitsa-drepano-paralia-1-1024x614.jpg)
Δειλά – δειλά και οι τουριστικές επιχειρήσεις ανοίγουν, ανταποκρινόμενες στην ζήτηση, καθώς φαίνεται πως το καλοκαίρι έφτασε νωρίτερα στα παράλια της Ηπείρου.
![](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/04/igoumenitsa-drepano-paralia-3-1024x614.jpg)
www.ertnews.gr