«Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι εδώ για να πρωταγωνιστήσει στους δύσκολους καιρούς που έρχονται», υπογράμμισε η νομαρχιακή επιτροπή Ιωαννίνων μια μέρα μετά τις ευρωεκλογές .
Παράλληλα τόνισε ότι οι ψηφοφόροι του Νομού, όχι μόνο δεν επιβράβευσαν αλλά αντίθετα καταδίκασαν απερίφραστα το ψηφοδέλτιο των διασπαστών του Νοεμβρίου και δεν τους έδωσαν πολιτική νομιμοποίηση για τις 11 έδρες που στέρησαν από το κόμμα μας στο Κοινοβούλιο. «Οφείλουν λοιπόν να παραδώσουν πίσω τις έδρες στον ΣΥΡΙΖΑ.
Με τον Πρόεδρό μας Στέφανο Κασσελάκη και τα στελέχη μας, ο ΣΥΡΙΖΑ είναι εδώ για να πρωταγωνιστήσει σε τοπικό και σε εθνικό επίπεδο , προστατεύοντας τα συμφέροντα των συμπολιτών μας και να αναδείξει στην Ευρωβουλή όλα τα σοβαρά θέματα που μας απασχολούν .» καταλήγει η ανακοίνωση.
www.ertnews.gr