Την Γιαννιώτισσα πρωταθλήτρια του parataekwondo, Έλενα Παπασταματοπούλου συνάντησε χθες το πρωί ο δήμαρχος Ιωαννίνων, Θωμάς Μπέγκας, στο γραφείο του.
Η Έλενα έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή τους στους θερινούς παραολυμπιακούς αγώνες.
Ο δήμαρχος εξήρε τη δύναμη ψυχής που επιδεικνύει η Έλενα, ενώ ταυτόχρονα εξέφρασε τη λύπη του διότι «η Ελλάδα διαχρονικά δεν φροντίζει τα ξεχωριστά παιδιά της».
Ο κ. Μπέγκας δήλωσε ότι ο δήμος Ιωαννιτών θα σταθεί στο πλευρό της Έλενας στον πολυεπίπεδο αγώνα που δίνει και της ευχήθηκε να επιστρέψει από το Παρίσι με το χρυσό ολυμπιακό μετάλλιο.
www.ertnews.gr